Conference Overview for Friday 19th August PM

The table below shows who is speaking at what time in each of the rooms. Hovering over a name will display the title of the talk, and clicking on a name will take you to the complete listing for that session.


Room: Chamber Hall Club A Club B/C Club D Club E Club H Conference Hall Forum Hall Meeting Hall I
Session: 11f 02a 06d 01d 04g 05h 09e / 09b 17i 16b
14:00 Cabral Anbar Hermann Neal Pearce Carlson Reubi Jay Davis
14:15 Greenhagen Kelemen Sims Girguis McCray
14:30 Reith Said Arculus Hauri Nikogosian Hora Perner Plathe
14:45 Suárez Kanzaki Tamura Pahlevan Liang Pilbeam Siebel Learman Namgung
15:00 Tredoux Bekker McAlpine Füri Collerson Guzmics Heaton Loy Lee
15:15 Uysal Poulton Chen Boyce Andrault Hilton Colin Dippold Greskowiak
15:30 Bedard Williford Faccini Magna Fiquet Tiberindwa Oppenheimer Niggemann Ptacek
15:45 Helmy Melezhik Wada Valley Klemme Marzoli Kujawinski Diener
16:00 Tomkins Van Kranendonk Pirard Fischer -Gödde Gazel Arzamastsev Cardellini Hertkorn Lezama Pacheco
16:15 Kollegger Asael Chen Rai Tirone Schaltegger Weber Milucka Hartog
16:30 Dare Pogge von Strandmann Padrón -Navarta Grange Okoemova Basei Hartnett Mayali Perdrial
16:45 Semenova Chen Malatesta Anderson Bonadiman Deniz Aiuppa Wunsch
Room: Meeting Hall IV Meeting Hall V North Hall Panorama Hall Small Hall Small Theatre South Hall Terrace 1 Terrace 2
Session: 08e 17j 13c 15i 19h / 19i 20j / 20f 11g 12c 22d / 22a
14:00 Van Loon Koretsky Andreae Holmden Militzer Woodland Herwartz McManus Fenn
14:15 Fantle Groat Nakada Arienzo Prendergast
14:30 Kautenburger Wehrli Bauer Amor Ammann Sochalski -Kolbus Kogarko Ménot Silva Tamayo
14:45 Banik Druschel Yu Scheiderich Tsuchiya Mysen Kynicky Hillaire -Marcel Çelik Karakaya
15:00 Havlova Laverman Quinn Nägler Côté Simon McGloin Marcantonio Moghaddasi
15:15 Belline Pallud Karnieli Voegelin Freund Galoisy Wall Vaks Hodell
15:30 Park Glazer Park Vance Giuli Roberts Moeini Krüger
15:45 Eidner Hensen Satheesh Little Benzerara Lazor Schmidt Mumm Kromer Sample
16:00 Holliday Antler Liu Sreenivas Martin Calas Du Turner
16:15 Liu Schneider Mor Kondragunta Noordmann Bargar Jahn Simandl Bar -Matthews Ukstins Peate
16:30 Finck Hepburn Boers Strady Starr Dini Hein Stein Schieber
16:45 Um Artaxo Reynolds Bagus Bartels Oksuz Bookman Loyd